Bylinné sirupy a nápojové koncentráty TO

TO jsou bylinné koncentráty určené k rychlé přípravě nealkoholických nápojů a domácích limonád. Na zdraví!

Bez přídavku umělých sladidel, konzervantů a barviv

To jsou koncentráty bez přídavku umělých sladidel, barviv a konzervantů určené k přípravě nealkoholických nápojů. Návod k přípravě domácí limonády: Zřeďte To alespoň pětinásobným množstvím studené či horké vody a nápoj je hotov. Můžete také přidat kapku citronové či jiné ovocné šťávy nebo To přimíchat do svého oblíbeného nápoje. Po otevření To uchovávejte v chladu a spotřebujte do 14 dnů.

Objednávky 

Objednávejte, prosím, telefonicky: (+420) 235366410, faxem: (+420) 235301582, přes objednávkový formulář nebo e-shop nebo e-mailem na adresu: sirupy@llcomp.cz nebo prodej@sirupy.eu, osobní odběr v Praze 6 v Břevnově, v případě větších objednávek a závozu nebo osobního odběru, prosím, počítejte s tím, že balení je v kartonu po 9 kusech (druhy můžeme kombinovat).

Leták k nahlédnutí a ke stažení je zde.

Maloobchodní ceník je pak k nahlédnutí po kliknutí sem.

Kontaktní (objednávkový) formulář

Jméno:

Firma:

Telefonní číslo:

Email:

Předmět:

Předmět objednávky | poptávky:

(sirup, počet láhví)

TO z máty peprné se třtinovým cukrem,
To bio z jehličí smrku,
TO Pomeranč s rakytníkem se třtinovým cukrem,
TO Zázvor,
TO z květů černého bezu,
TO z aronie a z jahod,
TO z klikví (kanadských brusinek),
TO Lípa,
TO Ibišek s malinou,
Bříza s višňovým koncentrátem 0,33 l,

EXTRATO Zázvor (pálivější, se třtinovým cukrem),
TO Rooibos - red ice tea (se třtinovým cukrem),
Bříza s jablečným koncentrátem 0,33 l (bez přídavku cukru),
Lila (levandulový koncentrát),

Message:

• Bříza s jablkem

Bříza s jablkem je nápojový koncentrát určený k přípravě březové limonády, ledového nebo horkého bylinného čaje. Je bez přídavku cukru, barviv a konzervantů. Po otevření skladujte při teplotě 2 – 5°C a spotřebujte do 14 dnů. Návod k přípravě: Zřeďte alespoň šestinásobkem horké či studené vody. Složení: extrakt z listů břízy 55%, jablečný koncentrát 45%. Pasterováno. Sediment není na závadu. Před použitím protřepat. Objem: 0,33 l. Průměrné výživové hodnoty ve 100 ml: Energetická hodnota 702 kJ / 168 kcal, tuky < 0,1 g, z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 42 g, z toho cukr 42 g, bílkoviny < 0,3 g, sůl < 0,03 g.

• Bříza s višní

Bříza s višní je nápojový koncentrát určený k přípravě březové limonády, ledového nebo horkého bylinného čaje. Je bez přídavku barviv a konzervantů. Po otevření skladujte při teplotě 2 – 5°C a spotřebujte do 14 dnů. Návod k přípravě: Zřeďte alespoň šestinásobkem horké či studené vody. Složení: extrakt z listů břízy 58%, višňový koncentrát 19%, cukr. Pasterováno. Sediment není na závadu. Před použitím protřepat. Objem: 0,33 l. Průměrné výživové hodnoty ve 100 ml: Energetická hodnota 702 kJ / 168 kcal, tuky < 0,1 g, z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 42 g, z toho cukr 42 g, bílkoviny < 0,3 g, sůl < 0,03 g.

• To Ibišek s malinou

Složení: extrakt z květů ibišku (49%), cukr, voda, malinový extrakt (2%), citronový
koncentrát. Objem: 0,7 l. Po otevření skladujte při teplotě 2-5°C a spotřebujte do 14 dnů.
Průměrné výživové hodnoty ve 100 ml: Energetická hodnota 740 kJ / 174 kcal, tuky < 0,1 g, z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 42 g, z toho cukr 42 g, bílkoviny < 0,3 g, sůl < 0,03 g.

Ibiškový čaj nebo džus je vítaným osvěžením ve Střední Asii, západní a severní Africe, Karibiku, Střední Americe nebo Thajsku. V některých zemích je tento nápoj tak populární, že se stal národním pitím, jako např. v Senegalu, kde se mu říká bissap, nebo v Egyptě, kde jej znají pod názvem karkade.

Ibiškový nápoj byl údajně oblíbeným pitím faraonů, ale jeho kouzlo rozhodně nespočívá jen v krásné barvě.

Malinový extrakt tomuto koncentrátu dodává ovocný nádech.

• To Lípa

Složení: extrakt z květů lípy (45%), cukr, voda, citronový koncentrát, kyselina askorbová.
Objem: 0,7 l. Po otevření skladujte při teplotě 2 – 5°C a spotřebujte do 14 dnů. Průměrné výživové hodnoty ve 100 ml: Energetická hodnota 740 kJ / 174 kcal, tuky < 0,1 g, z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 42 g, z toho cukr 42 g, bílkoviny < 0,3 g, sůl < 0,03 g.

To je koncentrát k přípravě lipového čaje – ať už horkého či ledového. Doporučujeme do lipového čaje připraveného z koncentrátu To přidat čerstvě vymačkanou citronovou šťávu. Výborná je také kombinace To Lípa aTo z květů černého bezu.

Lipové květy jsou známé svými léčivými účinky. Květy obsahují flavonové glycosidy (zejména tilirosid) a malé množství silice. Dále třísloviny, cukry a malé množství saponinu. Čaj se používá na podporu pocení, působí na kardiovaskulární systém a proti nemocem dýchacích cest.

• TO Pomeranč s rakytníkem 

Pomeranč patří mezi nejoblíbenější příchutě ovocných nápojů. V kombinaci s rakytníkem má jemnou chuť. TO pomeranč s rakytníkem je koncentrát k přípravě nealkoholických nápojů bez přídavku barviv, umělých sladidel a konzervantů. Po otevření skladujte při teplotě
2 – ­5°C a spotřebujte do 14 dnů. Složení: pomerančová šťáva z koncentrátu, voda, nerafinovaný třtinový cukr, rakytníková šťáva, citronový koncentrát, kyselina askorbová. Objem: 0,7l. Pasterováno. Sediment není na závadu. Před použitím protřepat. Průměrné výživové hodnoty ve 100 ml: Energetická hodnota 740 kJ / 174 kcal, tuky < 0,1 g, z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 42 g, z toho cukr 42 g, bílkoviny < 0,3 g, sůl < 0,03 g.

• TO Rooibos (red ice tea) – k přípravě ledového červeného čaje, se třtinovým cukrem

To Rooibos je koncentrát určený k přípravě nealkoholických nápojů. Návod: zřeďte to alespoň čtyřnásobným množstvím horké či studené vody. Pouhým namícháním s vodou a nejlépe ještě s citronovou šťávou tak získáte lahodný červený čaj či ice tea jako domácí limonádu. Po otevření skladujte při teplotě 2–5°c a spotřebujte do 14 dnů. Pasterováno. Sediment není na závadu. Před použitím protřepat. Složení: extrakt z rooibosu (voda, rooibos) 57%, třtinový cukr, citronový koncentrát. Objem: 0,7 l.
Průměrné výživové hodnoty ve 100 ml: energetická hodnota 595 kJ / 140 kcal, tuky < 0,1 g, z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 42 g, z toho cukr 42 g, bílkoviny < 0,3 g.

• TO z máty peprné (se třtinovým cukrem a limetkovou šťávou)

mátaTO je bez přídavku barviv a konzervantů. Po otevření skladujte při teplotě 2 – 5°C a spotřebujte do 14 dnů. Ze sirupu lze připravit horký čaj nebo osvěžující nealkoholický mojito nápoj s minerálkou a ledem. Složení: extrakt z listů máty peprné, třtinový cukr, koncentrovaná limetková šťáva, kyselina citrónová. Pasterováno. Objem: 0,7 l. Průměrné výživové hodnoty ve 100 ml: Energetická hodnota 740 kJ / 174 kcal, tuky < 0,1 g, z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 42 g, z toho cukr 42 g, bílkoviny < 0,3 g, sůl < 0,03 g.

 

• TO Zázvor

TO je bez přídavku barviv a konzervantů. Po otevření skladujte při teplotě 2 – 5°C a spotřebujte do 14 dnů. Z koncentrátu připravíte osvěžující nápoj zředěním minerálkou a ledem. Složení: extrakt zázvoru 48,5%, cukr, citronový koncentrát 1,5%, kyselina citronová. Pasterováno. Sediment není na závadu. Před použitím protřepat. Objem: 0,7 l. Průměrné výživové hodnoty ve 100 ml: Energetická hodnota 740 kJ / 174 kcal, tuky < 0,1 g, z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 42 g, z toho cukr 42 g, bílkoviny < 0,3 g, sůl < 0,03 g.

• EXTRATO Zázvor 

Extrato je ostřejší verze zázvorového koncentrátu k přípravě nealkoholických nápojů se třtinovým cukrem. Návod: zřeďte to alespoň čtyřnásobným množstvím horké ci studené vody. Po otevření skladujte při teplotě 2 – 5°C a spotřebujte do 14 dnů. Pasterováno. Sediment není na závadu. Před použitím protřepat. Složení: extrakt ze zázvoru (voda, zázvor) 64%, třtinový cukr, citronový koncentrát. Objem: 0,7 l. Průměrné Výživové hodnoty ve 100 ml: Energetická hodnota 595 kJ / 140 kcal, tuky < 0,1 g, z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 35 g, z toho cukr 35 g, bílkoviny < 0,3 g, sůl < 0,03 g.

• TO z klikví (kanadských brusinek)

Podle vyjádření SZPI je nyní nutné při poskytování informací konečnému spotřebiteli o názvu čerstvých produktů či složení
zpracovaných produktů důsledně rozlišovat brusnici brusinku (Vaccinium vitis-idaea) a klikvu velkoplodou (Vaccinium macrocarpon) neboli “kanadskou brusinku”, které se mají označovat zákonnými názvy. Proto jsme změnili i název tohoto koncentrátu a na nových etiketách je již toto stanovisko respektováno. (Nejen v latinském názvu, ale i v některých dalších jazycích, např. v angličtině nebo slovenštině se rodový název uvedených 2 druhů neliší.)

TO je bez přídavku barviv a konzervantů. Po otevření skladujte při teplotě 2 – 5°C a spotřebujte do 10 dnů. Ze sirupu je možné připravit osvěžující nápoj s minerálkou a ledem. Složení: klikvová šťáva z koncentrátu z kanadských brusinek 45%, citronový koncentrát 0,5%, cukr. Pasterováno. Objem: 0,7 l. Průměrné výživové hodnoty ve 100 ml: Energetická hodnota 740 kJ / 174 kcal, tuky < 0,1 g, z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 42 g, z toho cukr 42 g, bílkoviny < 0,3 g, sůl < 0,03 g.

• TO z květů černého bezu 

TO je bez přídavku barviv a konzervantů. Po otevření skladujte při teplotě 2 – 5°C a spotřebujte do 14 dnů. Ze sirupu je možné připravit osvěžující nápoj s minerálkou a ledem. Složení: extrakt z květů černého bezu, cukr, kyselina citrónová. Pasterováno. Objem: 0,7 l. Průměrné výživové hodnoty ve 100 ml: Energetická hodnota 740 kJ / 174 kcal, tuky < 0,1 g, z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 42 g, z toho cukr 42 g, bílkoviny < 0,3 g, sůl < 0,03 g.

 

• TO z aronie a z jahod

TO je bez přídavku barviv a konzervantů. Po otevření skladujte při teplotě 2 – 5°C a spotřebujte do 10 dnů. Zředením minerálkou a ledem připravite osvěžující ovocný nápoj. Složení: koncentráty z jahod a aronie, cukr, citronový koncentrát 1,5%, kyselina citronová. Pasterováno. Sediment není na závadu. Před použitím protřepat. Objem: 0,7 l. Průměrné výživové hodnoty ve 100 ml: Energetická hodnota 740 kJ / 174 kcal, tuky < 0,1 g, z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 42 g, z toho cukr 42 g, bílkoviny < 0,3 g, sůl < 0,03 g.

 

• TO bio ze smrkového jehličí se skořicí a s hřebíčkem

Po otevření skladujte při teplotě 2 – 5°C a spotřebujte do 10 dnů. Složení: bio extrakt ze smrkového jehličí, bio třtinový cukr, bio citronový koncentrát, extrakt ze skořice a hřebíčku bio. Objem: 0,7 l. Pasterováno. Sediment není na závadu. Před použitím protřepat. Průměrné výživové hodnoty ve 100 ml: Energetická hodnota 740 kJ / 174 kcal, tuky < 0,1 g, z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 42 g, z toho cukr 42 g, bílkoviny < 0,3 g, sůl < 0,03 g.

• Lila

Složení: levandulový koncentrát (voda, cukr, levandule, kyselina citronová, 99%), extrakt ze slézu maurského. Objem: 0,7l. Pasterováno. Sediment není na závadu. Před použitím protřepat. Je bez přídavku barviv, umělých sladidel a konzervantů. Po otevření skladujte při teplotě 2 – 5°C a spotřebujte do 10 dnů. Průměrné výživové hodnoty ve 100 ml: Energetická hodnota 595 kJ / 140 kcal, tuky < 0,1 g, z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 35 g, z toho cukr 35 g, bílkoviny < 0,3 g, sůl < 0,03 g.

 

Doplňkový prodej

Bio semena jitrocele a ječmene

Jitrocel, bio semena na klíčení nebo k setí (min. 8 g). Semena jsme vypěstovali na farmě Komárov.
Návod k přípravě:
Namočte do sklenice s pitnou vodou, kterou 2-3x denně vyměňte. Po několika
dnech semena vyklíčí. Mladé klícící rostlinky jsou bohaté na vitaminy, enzymy, aminokyseliny, minerální
látky a stopové prvky.
Před konzumací propláchnete vodou. Klíčky je možné uchovat 1 – 2 týdny
v chladničce. Skladujte v suchu a chladu.
Doporučené užití: Použijte na ozdobení pečiva, polévek, do zeleninových nebo
těstovinových salátů, do těsta pro domácí pečení chleba či jiného pečiva. Pro svou
jemnou chuť jsou velmi vhodné jako doplněk stravy u dětských jídel. Mužete je
použít i k přípravě čerstvé domácí zeleninové štávy.

Semena ostropestřce

Jejich užívání přispívá k detoxikaci organismu a podporuje normální činnost jater. Doporučené dávkování: 20 – 60 semen současně s jídlem důkladně rozkousat 2-3x denně po dobu několika týdnů až měsíců 2 -3 krát ročně.

Přepravní nárazuvzdorné nafukovací obaly na láhve

Přepravní ochranné obaly na láhve 0,7 l (o průměru asi 8 cm a výšce až 32 cm) a 0,2 l na láhve (např. o průměru 6 cm a výšce 14 cm) lze používat pro zasílání zboží, dárků, vzorků nebo i na nákupy.

logo-partner

farmarka logo-01


ORGANIC-BIO mezinárodní databáze

©2010 – 2019 LL spol. s r. o. r.o.

• TO Trnka

TO je bez přídavku barviv, umělých sladidel a konzervantů. Po otevření skladujte při teplotě 2 – 5°C a spotřebujte do 10 dnů. Složení: trnkový extrakt, cukr, voda, citronový koncentrát, kyselina citronová. Objem: 0,7l. Pasterováno. Sediment není na závadu. Před použitím protřepat. Průměrné výživové hodnoty ve 100 ml: Energetická hodnota 740 kJ / 174 kcal, tuky < 0,1 g, z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 42 g, z toho cukr 42 g, bílkoviny < 0,3 g, sůl < 0,03 g.

Plody trnky byly dříve využívány v domácnostech k výrobě různých pochutin. Používaly se k výrobě kompotů, marmelád, sirupů a vín. Trnkové víno má sytě červenou barvu a při použití správných kvasinek se velmi podobá chutí vínu portskému. Obsahují organické kyseliny, pektin, třísloviny a také hodně vitamínu C.